Fitoremediacja to stosunkowo nowy termin w działaniach nad odbudową biologiczną naszego świata. Jak podaje Wikipedia:
Fitoremediacja – technologia oczyszczania środowiska, która wykorzystuje ponadprzeciętne zdolności niektórych gatunków roślin do akumulacji substancji zanieczyszczających lub do ich degradacji

Ponieważ jak podaje inne mądre źródło, nie mniej cytowane: trawy były zaraz po Adamie i Ewie ( a na pewno przed jabłonią) to musiały z różnym dobrodziejstwem naszego współistnienia nauczyć się sobie radzić.

Dziś, gdy coraz częściej trafiamy na tereny zanieczyszczone substancjami będącymi pochodnymi naszego działania świadomego lub nie, trawy są dobrodziejstwem, które pozwala uwolnić nasze otoczenie od tych niepożądanych elementów.

W oparciu o wyniki badań środowisk akademickich i doświadczenie ogrodników możemy zaoferować dobór gatunkowy traw do zaistniałych warunków tak by rozpocząć proces przywracania danego środowiska do standardów niezagrażających naszemu zdrowiu, jednocześnie powstrzymując proces jego dalszej degradacji. Zaletą tej formy działanie jest nie tylko estetyka i stosunkowo niskie koszty przedsięwzięcia ale również dosyć szybki zwrot nakładów i wzrost wartości gruntów poddanych temu procesowi bez konieczności głębokiej ingerencji w ich walory rynkowe.

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny bądź drogą elektroniczną byśmy mogli określić zakres i możliwości współpracy w tym zakresie.

Skorzystaj z opcji szybkiego kontaktu.
Podaj swój adres E-mail lub telefon a nasz konsultant odpowie na wszystkie pytania.